Site Loader

Metal Furniture Plus oprema veliki broj muzeja i zavoda za zaštitu kulture. Oprema za muzeje iz ponude Metal Furniture Plus-a je odgovor na postavljene standarde i obezbeđuje visok stepen zaštite umetničkih dobara od krađe, požara i vlage. Republički zavod za zaštitu spomenika u Beogradu državna ustanova sa kojom i dalje sarađujemo na obostrano zadovoljstvo.

Metalni ramovi za slike se ubrajaju u opremu za muzeje, pored kartotečnih ormana i ormana za nacrte. Metalni ramovi za slike na izvlačenje se pomeraju bez vibracija i veoma su stabilne. Njihova najveća prednost je ta što omogućavaju jednostavan pristup slikama, te je prostor depoa muzeja (u ovom slučaju Zavoda) maksimalno iskorišćen. Kada se želi prići tačno određenoj slici, izvuče se okvir i slika je dostupna. Dimenzije mreža u okvirima mogu da se prilagođavaju prostoru i umetničkoj slici.

Mreže za nacrte

Kuća Legata Beograd je osnovana 2004. godine od strane Skupštine grada Beograda. Kuća Legata je nastala kao plod višedecenijske inicijative umetnika, intelektualca, stručnjaka i darodavaca. Ova ustanova preuzima na sebe stalnu brigu o legatima radeći kako na pravnoj regulativi u oblasti legatorstva uz poštovanje volje legatora, tako i na poboljšanju uslova staranja, čuvanja i zaštite legata, njihovom otvaranju za javnost, njihovoj popularizaciji, i na prezentaciji predmeta iz legata u skladu sa savremenim muzeološkim standardima. Kuća je posvećena stimulisanju i restauraciji institucije darodavstva. Još jedan bitan cilj njenog osnivanja je prijem novih legata i poklona.

Posted on / Tags Metalna oprema, Mreže za slike na izvlačenje, Oprema za muzeje Categories Vesti